Jeden z najbardziej znanych na świecie perkusistów

Izraelski pionier tof miriam – starożytnego bębna ramowego, który powstał na Bliskim Wschodzie ponad trzy tysiące lat temu.
Muzyk poświęcił swoje życie na rozwój nowej techniki palcowania i unikalnego języka muzycznego o nazwie MANEGINA – w ten sposób stworzył swój własny styl gry na perkusji i stał się mentorem dla instrumentalistów na całym świecie, którzy podążając za nim poznali tajniki jego metody muzycznej i zaadaptowali jego styl gry na bębnach w swojej pracy muzycznej.
Głębokie badania, szerokie doświadczenie i oddanie swojej sztuce uczyniły go mistrzem perkusji i jednym z najbardziej rozchwytywanych dyrygentów warsztatów muzycznych. Jest często zapraszany do kolegiów, uniwersytetów i ośrodków muzycznych na całym świecie, aby uczyć i dzielić się swoją teorią muzyki i techniką gry.

Współpracował z takimi wykonawcami jak: Lars Danielsson, Leszek Możdżer, Hamid Drake, Taiseer Elias, Daniel Zamir oraz Ara Dinkjian. Był także członkiem koncertowego zespołu Philipa Glassa, a także częścią izraelskiego zespołu muzyki instrumentalnej Bustan Abraham.