Prawie dwie dekady zachwycała głosem w takich składach jak Sistars, Pinnawela, Rita Pax czy Archeo.

Wydała w sumie 7 długogrających albumów. Laureatka licznych nagród i wyróżnień – m.in. Fryderyków i SuperJedynek. Otwartość na muzykę doprowadziła ją do niezliczonej liczby kolaboracji studyjnych i koncertowych.

Wokalistka przez wiele lat zasilała najróżniejsze projekty, żeby w końcu powiedzieć coś zdecydowanym głosem w solowym materiale. Po raz pierwszy występuje pod swoim pełnym imieniem i nazwiskiem, bo jak sama mówi: „ma coś konkretnego do powiedzenia”. Album pod nazwą „Chodź Tu” wydany został w październiku 2017 r. pod szyldem Kayaxu, a promowały go single takie jak: „Dzielne Kobiety”, „Pirx” czy „Drewno”. Można śmiało powiedzieć, że jest to płyta z wyjątkową muzyką i mocnym przekazem. „Chodź Tu” zostało docenione przez branżę muzyczną zdobywając nagrodę Fryderyka w kategorii Najlepszy Album w kategorii Elektronika.

Rok 2018 to dla Pauliny rok muzycznych kolaboracji. Najpierw szefowała projektowi Women’s Voices, gdzie podczas 7 koncertów w całym kraju wokalistki takie jak Kayah, Nosowska, Brodka czy Ania Rusowicz, wykonały skomponowane przez Paulinę aranże kobiecych power-songów. Użyczała też głosu na wydawnictwie (a później koncertowo) do projektu Culture Revolution gdzie miała możliwość stanąć na jednej scenie ze znanymi nowojorskimi raperami, np. Pharoahe Monch.