Natalia Kukulska to jedna z najbardziej znanych i cenionych polskich wokalistek. Autorka tekstów i współautorka muzyki.

Córka legendy polskiej sceny muzycznej, piosenkarki Anny Jantar oraz kompozytora Jarosława Kukulskiego. W 2000 r. poślubiła Michała Dąbrówkę, jednego z najlepszych polskich perkusistów, z którym tworzy idealny duet, zarówno w życiu, jak i na scenie oraz w studio nagraniowym.
Swoją muzyczną drogę rozpoczęła już w wieku 7 lat. Nagrane wówczas albumy „Natalia” oraz „Bajki Natalki” sprzedały się w ponad dwóch milionach egzemplarzy, a Natalii przyznano pierwszą platynową płytę w historii polskiej fonografii.
W 1996 roku wokalistka wydała pierwszą „dorosłą” płytę „Światło”. Zarówno to wydawnictwo, jak i kolejne, cieszyły się powodzeniem zyskując status złotej, platynowej, a nawet multiplatynowej płyty w przypadku najpopularniejszego i wielokrotnie nagradzanego albumu „Puls”, z którego pochodzą takie przeboje jak “Im więcej ciebie tym mniej” czy “ W biegu”.
Ostatnie solowe wydawnictwo Natalii miało swoją premierę 2020. Album „Czułe struny”, który uzyskał już status Platynowej Płyty to największa produkcja na naszym rynku fonograficznym. To również wydarzenie bez precedensu na świecie. Wybrane dzieła Fryderyka Chopina po raz pierwszy zostały opracowane w formie utworów symfonicznych do których powstały teksty. Dostały one nową wielowarstwową oprawę symfoniczną od pięciu najlepszych polskich kompozytorów i aranżerów. Pod ich batutą zabrzmiała nasza najwybitniejsza orkiestra – Sinfonia Varsovia. „Czułe struny” to bez wątpienia krok milowy w karierze Natalii.
Pierwsze w życiu muzyczne trofeum Natalia Kukulska zdobyła w 1997 roku na Festiwalu Krajów Nadbałtyckich w szwedzkim Karlshamn, gdzie trzynastotysięczna publiczność okrzyknęła ją najlepszą artystką edycji festiwalu, a jury przyznało jej trzecią nagrodę. Z międzynarodowego festiwalu w Sopocie artystka wyjechała z nagrodą publiczności oraz drugą nagrodą jury. Jest laureatką Telekamery, nagrody Telewizji Polskiej za Indywidualność Roku, wielokrotnie uznana Wokalistką Roku przez rozgłośnie radiowe oraz pisma branżowe. Na koncie ma aż 12 nominacji do nagrody Fryderyk, którą w 2019 roku nagrodzony został akustyczny album „Szukaj w snach”, nagrany wraz z wybitnym jazzowym gitarzystą Markiem Napiórkowskim.
U boku Natalii występują wspaniali muzycy, a jej koncerty to do perfekcji dopracowana gra dźwięków i świateł. Trasa „Piknik Era z Natalią”, która w 2001 roku promowała album „Tobie”, zgromadziła na 10 plenerowych koncertach blisko 600 tysięcy widzów, ustanawiając rekord frekwencji, którego do tej pory nie udało się przebić żadnemu polskiemu Artyście przy koncercie solowym.
Choć jest wybitnie utalentowana, nie przestaje się rozwijać. Studiowała Filozofię na Uniwersytecie Warszawskim, a po wielu latach zdecydowała się na studia na prestiżowym Musicians Institute w Los Angeles.
Stacja CNN wybrała Natalię jako jedyną polską Artystkę, której poświęcony został reportaż w serii programów „Eye on Poland”, a sama wokalistka nazwana została ikoną polskiej sceny muzycznej.
W social mediach Natalię obserwuje ponad 400 000 fanów. Jej klipy w serwisie YouTube zostały wyświetlone ponad 40 000 000 razy, a koncerty wyprzedają się niemal do ostatniego miejsca. Nic dziwnego skoro Natalia stale zaskakuje publiczność kolejnymi odsłonami: choć od lat wierna jest muzyce elektronicznej, nie przeszkadza jej to w romansie z akustycznymi, a nawet symfonicznymi formami.
Artystka nie boi się więc muzycznych wyzwań. Grała główne role w musicalach „Miss Saigon” i „Królewna Śnieżka”. Nagrała piosenki do hitów filmowych t.j.:  „Zakochani”, „Och Karol 2” czy bajek „Herkules”, „Magiczny miecz”, „Trefliki”, „Elena z Avaloru” oraz „Magiczna zima Muminków”, gdzie użyczyła również głosu Mamie Muminka.
Widzowie mogli oglądać ją jako trenerkę w siódmej edycji programu „The Voice of Poland”.
Bardzo ważną część kariery Natalii stanowi jej działalność charytatywna, a sama wokalistka została doceniona statuetką “Gwiazda dobroczynności”. Jako Ambasador Dobrej Woli Unicef wspierała akcję  „Szkoły dla Afryki” podczas wyprawy do Angolii w 2007 roku. Obecnie od kilku lat związana jest ze Stowarzyszeniem SOS Wioski Dziecięce, zapewniającym dom osieroconym i opuszczonym dzieciom w Polsce.