Polsko-czeska piosenkarka, autorka tekstów, kompozytorka, producentka, prezenterka telewizyjna i osobowość telewizyjna.

Pierwsza płyta piosenkarki pojawiła się na czeskim rynku 6 listopada 2006 roku – „Měls mě vůbec rád”, album okazał się hitem i cieszył się wielką popularnością (uzyskał podwójną platynę). Druga płyta : „Ticho”, ukazała się 1 października 2007 roku, również uzyskała status platynowej płyty w Czechach. 7 listopada 2008 roku ukazało się koncertowe DVD, zarejestrowane w Pradze 17 czerwca 2008 pt: „Blíž ke hvězdám” . Przedstawiało ono jeden z 18tu koncertów trasy, dzięki której Ewa przeszła do historii jako najmłodsza czeska piosenkarka odbywająca swoją własną trasę. DVD zyskało nagrodę najlepiej sprzedawanego DVD w Czechach.

Rok później na rynku czeskim pojawiła się płyta „Virtuální” i tym samym następna trasa koncertowa. Na polski rynek Ewa weszła 9 listopada 2007 płytą : „Sam na sam” , album wydany przez Universal Music Polska. Była to polska wersja albumu : „Měls mě vůbec rád”. Druga polska płyta ukazała się 16 marca 2009. Album nosił tytuł : „Cicho” I właśnie ten album zdobył na festiwalu Sopot Hit Festiwal- tytuł albumu roku. Ponadto piosenka „Cicho” została hitem lata 2009, Ewa zaś została okrzyknięta Odkryciem Roku 2009 I Piosenkarką Roku VIVA COMET. Rok 2010 przyniósł aż 5 nagród VIVA COMET, kolejne lata to kolejne statuetki Eska Music Awards, Mikrofony Popcornu, MTV EMA, Kids Choice Awards, Toptrendy, Bravoora, Superjedynka.

Trzecim albumem jaki ukazał się na polskim rynku nosi tytuł „ EWAkuacja” znajdziemy na niej piosenki całkiem nowe, jak i te które znalazły się na czeskiej płycie Virtualni. Z płyty „EWAkuacja” pochodzą takie single jak EWAkuacja, Bez Łez, Nie przegap czy tytułowy utwór do młodzieżowego filmu Disney’a „Camp Rock 2- Wielki Finał”.

Jesienią 2012 r. Ewa pojawiła się jako Trener swej drużyny w 3 edycji Bitwy na głosy, gdzie dotarła do samego finału, wiosną 2013 r. zasiadła w jury słowacko- czeskiego „Superstar”- odpowiednika polskiego „Idola”, a jesienią została najmłodszym czwartym jurorem polskiego X Factora. Równolegle pracowała nad wydaniem swojej pierwszej- tak bardzo osobistej płyty.

   W listopadzie 2013 r. światło dzienne ujrzała jej najbardziej dojrzała płyta „(W)inna”, która już w kilka tygodni później pokryła się złotem! Już rok później, w listopadzie 2014, wychodzi na świat czeski bliźniak “(W)innej” zatytułowany “Leporello”- również w tym przypadku Ewa rezygnuje z publishingu na rzecz kompozycji własnych i członków zespołu.

6 listopada 2015 r. ma premierę dwupłytowy album „Inna“, na jednym krążku znajdują się singlowe piosenki w nowych akustycznych aranżach, na drugiej płycie znajdziemy 3 nowe utwory („TU“, Na ostrzu“, „Niekoniecznie“). Single bardzo szybko zyskują status Złotej i Platynowej płyty, „Na ostrzu“ jest kilka tygodni z rzędu na pierwszym miejscu najczęściej granych utworów w radio, co w całorocznym zestawieniu za 2016 rok plasuje go w pierwszej dziesiątce utworów na Airplays. 11 listopada w Forum Karlin w Pradze ma miejsce koncert inaugurujący Jubileusz 10lecia Ewy na scenie muzycznej. Jest przez czeskie media okrzyknięty jednym z najciekawszych wydarzeń muzycznych 2016 roku. Końcówka roku 2016 przynosi nowe doświadczenia- Ewa dubbinguje jedną z głównych postaci do amerykańskiej superprodukcji animowanej SING, jak również nagrywa piosenkę tytułową do czesko-słowacko-polskiej komedii romantycznej „Wszystko albo nic|“.

2017 r. przynosi kolejne ciekawe projekty- Ewa zasiada w jury powracającego po 12 latach IDOLa, a w 2018 Ewa zostaje kapitanem 100 osobowej ekipy w nowym muzycznym programie ALL TOGETHER NOWA.