Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów.

Jedno z największych muzycznych objawień 2016 roku. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina oraz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Pierwszy nakład jej debiutanckiej płyty “Kaktus” wyprzedał się̨ w dwa dni, zyskując status Złotej Płyty, a jej utwory jeszcze przed premierą albumu biły rekordy popularności w Internecie, gdzie dotychczas odtworzono je ponad 40 milionów razy. Tytułowa piosenka “Kaktus” była motywem przewodnim czołówki serialu stacji TVN “Druga Szansa”. Bovska jest współautorką swoich płyt, które stworzyła we współpracy z Janem Smoczyńskim (pianista, kompozytor, aranżer, producent muzyczny, realizator dźwięku). Do tej pory ukazały się albumy – „Kaktus”, „Pysk”, „Kęsy” oraz „Sorrento”.
BOVSKA ma za sobą występy na najważniejszych Festiwalach w kraju: Open’er Festival, Orange Warsaw Festival, Kraków Live Festival, Slot Art, Festiwal i Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Była też jedyną gwiazdą z Europy, na festiwalu Shimokitazawa Sound Cruising w Tokio w 2017 roku. Jej piosenka „Na niby”, promowała film „Narzeczony na niby”. Nominowana na MTV Music Awards 2016 w kategorii: Najlepszy polski wykonawca. Dwukrotnie nominowana do nagrody Fryderyk:Fon ograficzny debiut roku 2016 oraz Album Roku 2017: Elektronika. To, co wyróżnia twórczość Bovskiej to również oryginalna, barwna warstwa plastyczna tworzonych projektów. Doceniło to jury Yach Film 2013, nominując do nagrody teledysk „Long way” w kategorii Zdjęcia oraz w roku 2016 teledysk „Klik” w kategorii Plastyczna aranżacja przestrzeni.
Artystka od początku zachwyca swoim wyrazistym, rozpoznawalnym wizerunkiem scenicznym. Oprawa wizualna jej projektów jest dopracowana i przemyślana – od konceptualnego wydawnictwa, poprzez stronę internetową i serię kameralnych nagrań, aż po imponujące muzycznie i scenograficznie koncerty. Oprócz komponowania Bovska zajmuje się grafiką i ilustracją. Jest projektantem wszystkich swoich albumów.
27 października 2021 roku Bovska wydała singiel „Dzika”, który otwiera nowy rozdział na muzycznej drodze Artystki. Za produkcję muzyczną utworu odpowiada Archie Shevsky, doskonale znany ze współpracy m.in. z Natalią Szroeder czy Natalią Kukulską. Utwór zapowiada nowy album Bovskiej, którego premiera odbędzie się jesienią bieżącego roku.