Songwriting Camp ZAiKS

Songwriting Camp ZAiKS to unikatowe w skali europejskiej wydarzenie; to jedyna w Europie impreza dedykowana twórcom – kompozytorom, autorom tekstów piosenek, instrumentalistom, wokalistom i producentom muzycznym – oferująca:

  • profesjonalne studia nagrań
  • doświadczonych realizatorów dźwięku
  • udział gwiazd polskiej estrady
  • prelekcje na temat prawa autorskiego
  • prezentacje najnowszych nowinek technologicznych z zakresu sprzętu nagraniowego
  • panele dyskusyjne o szeroko pojętej branży muzycznej
  • doskonałą atmosferę twórczą!

Songwriting Camp ZAiKS to miejsce spotkań kompozytorów, autorów tekstów, instrumentalistów, wokalistów, oraz producentów z całej Europy. Przez cały tydzień, zakwalifikowani z nadesłanych zgłoszeń uczestnicy mają możliwość tworzenia i rejestrowania utworów słowno-muzycznych, wespół z zaproszonymi gwiazdami i producentami.

Celem imprezy jest jednak nie tylko tworzenie, ale przede wszystkim dzielenie się doświadczeniami twórczymi i nawiązywanie muzycznych przyjaźni. To także poszerzanie wiedzy na temat aktualnego rynku muzycznego, podnoszenie poziomu świadomości w zakresie prawa autorskiego, popularyzowanie działań twórczych w kooperacji z innymi twórcami, oraz wzbudzanie aktywnego uczestnictwa w działaniach związanych z kulturą muzyczną.

O co chodzi?

Songwriting Camp ZAiKS polega na kolektywnym tworzeniu utworów w 5 – osobowych grupach twórców, z równoczesną rejestracją materiału dźwiękowego (prace twórcze odbywają się równocześnie w sześciu studiach nagrań).

Jak przebiega praca?

Każdy dzień Songwriting Camp ZAiKS to dla uczestnika 8 godzin prac twórczych i nagraniowych, w dwóch 4-godzinnych blokach:
  • 10:00 – 14:00
  • 16:00 – 20:00
Podczas jednego bloku komponujesz – i jednocześnie nagrywasz – piosenkę w 5-osobowej grupie twórców (3 uczestników wyłonionych z otwartych zgłoszeń + gwiazda + producent). Następnie zmiana składów w studiach – i tworzycie kolejne utwory. Dzięki ciągłej rotacji muzyków powstają kompozycje niezwykle ciekawe i bardzo różnorodne.
Songwriting Camp ZAiKS łączy niezwykle utalentowanych muzyków i ich pomysły w profesjonalnych studiach nagrań – a wszystko właśnie po to, by stworzyć nowatorskie, zaskakujące, miażdżące hity, totalnie rewolucjonizując branżę muzyczną!